Skip to main content
PatarimaiTaupymas

8 paprasti pinigų taupymo būdai

By 1 kovo, 2021No Comments
REIKALAVIMO TEISIŲ SUPIRKIMAS

Taupyti pinigus pradžioje gali pasirodyti sudėtinga. Šie nuoseklūs patarimai, kaip sutaupyti pinigų, gali padėti sukurti paprastą ir realistinę strategiją, kad galėtumėte sutaupyti visiems savo trumpalaikiams ir ilgalaikiams taupymo tikslams.

Užsirašykite savo išlaidas

Pirmas žingsnis pradėti taupyti pinigus – išsiaiškinti, kiek išleidžiate. Stebėkite visas išlaidas, t. y. kiekvieną kavą, namų ūkio daiktą ir arbatpinigius.

Kai turėsite duomenų, sutvarkykite skaičius pagal kategorijas, pvz., dujas, prekes ir hipoteką, ir iš viso kiekvieną sumą. Norėdami įsitikinti, kad esate apkaltinti, naudokite kredito kortelę ir banko išrašus ir nepamirškite jų.

Patarimas: ieškokite nemokamo išlaidų sekimo, kuris padėtų pradėti darbą. Skaitmeninės programos ar programos pasirinkimas gali padėti automatizuoti kai kuriuos šiuos darbus. Amerikos banko klientai gali naudoti įrankį Spending & Budgeding, kuris automatiškai suklasifikuoja operacijas, kad būtų lengviau sudaryti biudžetą mobiliojoje programėlėje arba internete.

Taupymui skirtas biudžetas

Supratę, ką išleidžiate per mėnesį, galite pradėti tvarkyti savo įrašytas išlaidas į veikiantį biudžetą. Biudžete turėtų būti nurodyta, kaip jūsų išlaidos įvertinamos pagal pajamas, kad galėtumėte planuoti išlaidas ir apriboti permokas. Būtinai atsižvelkite į išlaidas, kurios atsiranda reguliariai, bet ne kiekvieną mėnesį, pvz., automobilio techninę priežiūrą.

Patarimas: įtraukite taupymo tikslus, kad sutaupytumėte 10 –15 proc. savo pajamų.

Raskite būdų, kaip sumažinti išlaidas

Jei jūsų išlaidos tokios didelės, kad negalite sutaupyti tiek, kiek norėtumėte, galbūt laikas jas sumažinti. Nustatykite nebūtiniausius dalykus, kuriems galite išleisti mažiau, pavyzdžiui, pramogas ir vakarienę. Ieškokite būdų, kaip sutaupyti ir fiksuotas mėnesines išlaidas, pavyzdžiui, televizorių ir mobilųjį telefoną.

Štai keletas idėjų, kaip apkarpyti kasdienes išlaidas:

  • Norėdami rasti nemokamų ar nebrangių renginių, naudokite išteklius, pvz., bendruomenės renginių sąrašus, kad sumažintumėte išlaidas pramogoms.
  • Atšaukite prenumeratas ir narystę, kurios nenaudojate, ypač jei jos atnaujinamos automatiškai.
  • Įsipareigokite kavinėse valgyti tik kartą per mėnesį ir išbandyti vietas, kurios patenka į „pigių valgių“ kategoriją.
  • Duokite sau „atšalimo periodą“: susigundę neesminiu pirkiniu, palaukite kelias dienas. Galite džiaugtis, kad perėjote arba esate pasirengę taupyti.

Nustatyti taupymo tikslus

Vienas geriausių būdų sutaupyti pinigų – užsibrėžti tikslą. Pradėkite nuo to, ką norėtumėte sutaupyti – galbūt tuokiatės, planuojate atostogas ar taupote pensijai. Tada išsiaiškinkite, kiek pinigų jums reikės ir kiek laiko gali užtrukti, kol juos sutaupysite.

Štai keli trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų pavyzdžiai:

Trumpalaikis (1 –3 metai)
Skubios pagalbos fondas (3 –9 mėn.
gyvenimo išlaidų, tik tuo atveju)
Atostogos
Sumažinta įmoka už automobilį

Ilgalaikis (4 + metai)
Mokėjimas namuose ar namuose
pertvarkos projektas
Jūsų vaiko išsilavinimas

Pensija

Jei taupote pensijai ar vaiko ugdymui, apsvarstykite galimybę tuos pinigus pervesti į investicinę sąskaitą, pavyzdžiui, IRA ar 529 planą. Nors investicijos susijusios su rizika ir gali prarasti pinigus, jos taip pat sukuria augimo galimybę, kai rinka auga, ir gali būti tinkamos, jei renginį planuojate gerokai iš anksto. Daugiau informacijos žr. 6 žingsnyje.

Patarimas: nustatykite nedidelį, pasiekiamą trumpalaikį tikslą dėl ko nors įdomaus ir tokio didelio, kad neturėtumėte pinigų už jį sumokėti, pavyzdžiui, naujo išmaniojo telefono ar atostogų dovanų. Pasiekus mažesnius vartus ir mėgaujantis sutaupytu maloniu atlyginimu, galima psichologiškai paskatinti taupyti greičiau ir sustiprinti įprotį.

Nuspręskite dėl savo prioritetų

Tikėtina, kad po išlaidų ir pajamų jūsų tikslai turės didžiausią įtaką jūsų santaupų paskirstymui. Nepamirškite ilgalaikių varžytuvių – svarbu, kad planuojant išėjimą į pensiją nereikėtų atsilošti į trumpalaikius poreikius.

Patarimas: sužinokite, kaip prioritetizuoti taupymo tikslus, kad aiškiai žinotumėte, nuo ko pradėti taupyti. Pavyzdžiui, jei žinote, kad artimiausiu metu reikės pakeisti automobilį, galite pradėti jam skirti pinigų.

Automatinis įrašymas

Beveik visi bankai siūlo automatizuotus pervedimus iš sąskaitų į taupomąsias sąskaitas. Galite pasirinkti, kada, kiek ir kur pervesti pinigų ar net padalyti savo tiesioginį indėlį, kad kiekvieno atlyginimo dalis patektų tiesiai į jūsų taupomąją sąskaitą.

Patarimas: tiesioginio indėlio skirstymas ir automatinių pervedimų nustatymas yra paprasti būdai sutaupyti pinigų, nes nereikia apie tai galvoti, ir tai paprastai sumažina pagundą išleisti pinigus. Naudodami mobiliąją ir internetinę bankininkystę, Amerikos banko klientai gali lengvai nustatyti automatinius pervedimus iš vienos sąskaitos į kitą.

Stebėkite, kaip auga jūsų santaupos

Peržiūrėkite biudžetą ir kas mėnesį tikrinkite savo pažangą. Tai ne tik padės laikytis asmeninio taupymo plano, bet ir padės greitai nustatyti ir išspręsti problemas. Supratimas, kaip sutaupyti pinigų, gali netgi paskatinti jus rasti daugiau būdų, kaip greičiau sutaupyti ir pasiekti savo tikslus.