Skip to main content
Vekselis

Atsisiųsti vekselį | Vekselis, skolos raštelis | Vekselio pavyzdys

By 4 kovo, 2021No Comments
IKITEISMINIS SKOLOS IŠIEŠKOJIMAS

Kas yra vekselis?

Skolų grąžinimo užtikrinimas vekseliais

Vekselis – tai dokumentas, kuriuo jį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniui pats arba kuriuo įsako tai padaryti kitam asmeniui.

Pagal Lietuvoje nustatytą teisinį reglamentavimą vekselis yra vertybinis popierius ir civilinių teisių objektas (CK 1.97 straipsnio 1 dalis, 1.101 straipsnis). Vekselių išrašymo, perdavimo, laidavimo, mokėjimo, reikalavimų, atsirandančių pagal vekselį, pareiškimo ir patenkinimo tvarką bei įsipareigojusių pagal vekselį asmenų santykius Lietuvos Respublikoje reglamentuoja Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymas (toliau – ĮPVĮ). Beto, vekselių išrašymas, įforminimas ir naudojimas detalizuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 987 patvirtintose Vekselių naudojimo taisyklėse.

Vekseliai būna paprastieji arba įsakomieji. Paprastuoju vekseliu jį pasirašęs asmuo pats įsipareigoja sumokėti jame nurodytą sumą vekselio turėtojui. Įsakomuoju vekseliu jį išrašęs asmuo paveda kitam asmeniui sumokėti vekselyje nurodytą sumą. Plačiausiai naudojami yra pirmieji, t.y. paprastieji vekseliai.

Atsisiųsti vekselį PDF

http://tavoskola.lt/wp-content/uploads/Vekselis-skolos-rastelis.pdf

Atsisiųsti vekselį Microsoft Word

http://tavoskola.lt/wp-content/uploads/vekselio_forma.doc

 

Vekselis skolos raštelis